Z miłości do dzieci, z miłości do zwierząt – udział w Ogólnopolskiej Akcji MY NIE GRYZIEMY Ewy Naworol 17-18 X 2016 r.

W dniach 17 – 18 X 2016 r. uczniowie klas I-VI Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 w uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej dla dzieci i młodzieży MY NIE GRYZIEMY zorganizowanej w Nowym Sączu przez Fundację Ewy Naworol. Fundacja ta została założona w roku 2013, zajmuje się profilaktyką pogryzień przez psy wśród dzieci oraz kompleksową edukacją osób dorosłych w zakresie odpowiedzialnej opieki nad psami. Corocznie organizuje akcje edukacyjne ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa w obcowaniu ze zwierzętami oraz mowy ich ciała. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i wychowawcze, gdyż szkolenie odbywało się na pokładzie nietypowej i rzadko spotykanej na polskich drogach amerykańskiej ciężarówki marki Freightliner, w multimedialnej sali edukacyjnej, a nauki połączona była z zabawą. Ponadto wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali broszury edukacyjne oraz okolicznościowe balony. Zabawa była znakomita, a akcja profilaktyczna i wychowawcza. Jej inicjatorką i koordynatorką z ramienia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 była pani Beata Piotrowicz.

z1 z2 z3 z4