X Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 9 w Narciarstwie Alpejskim

W dniu 28 II 2014 r. na stoku w Cieniawie odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu w narciarstwie alpejskim. Mimo, iż aura była nieco wiosenna gospodarze obiektu bardzo dobrze przygotowali stok, u podnóża którego o godzinie 900 rozpoczęły się sportowe zmagania 22 uczniów z klas I-VI. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Po dwóch emocjonujących przejazdach przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszono wyniki konkursu. Na zakończenie zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i słodki upominek. Zwycięscy dodatkowo statuetki narciarza i puchary. Najmłodszym uczestnikiem zawodów była Marczyk Zuzanna z klasy I a, która otrzymała okolicznościową statuetkę.
W ramach realizacji przez Szkołę Podstawową nr 9 ogólnopolskiego programu „WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI” udział w konkursie wzięli również rodzice, dając dzieciom wspaniały przykład świetniej kondycji i rywalizacji w duchu FAIR PLAY.
Wszystkie nagrody oraz przejazd na zawody ufundowała Rada Rodziców SP nr 9 w Nowym Sączu. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu zawodów oraz czuwali nad bezpieczeństwem dzieci. Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Tadeusz Olszewski, Krystyna Sołtys oraz Dorota Gawlik.

Kategoria klas I -III

Kategoria klas IV-VI