Wielki sukces uczniów z “Dziewiątki”

 

  Wielki sukces uczniów z “Dziewiątki”

W piątek 8 marca 2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej            w Nowym Sączu odbył się finał 2-etapowego konkursu matematycznego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych – „Matma Wygrywa”. Konkurs ten wzbudził duże zainteresowanie, wzięło w nim udział około 80 uczniów. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych  35 najlepszych “matematyków”. Zadania wymagały dużo kreatywności i twórczego myślenia.  Warto podkreślić, że główną nagrodą w  konkursie jest zagwarantowanie trójce finalistów przyjęcia do II Liceum Ogólnokształcącego. Miło nam poinformować, że laureatami tego konkursu zostali dwaj uczniowie naszej szkoły: Mateusz Wójcik – kl. IIIc i Tomasz Irzyk – kl. VIIIa. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania składamy opiekunom naukowym, Pani Annie Król i Pani Małgorzacie Łukawskiej za przygotowanie uczniów do konkursu.
Wręczenie nagród nastąpiło w dniu otwartym II Liceum Ogólnokształcącego czyli  18 marca 2019r. w auli szkoły.
  Pamiętajcie „Matma Wygrywa”!!!