ŚWIĘTUJEMY 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI !

W niedzielę (11 listopada) przedstawiciele władz samorządu oraz liczne poczty sztandarowe spotkali się na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu, żeby oddać hołd żołnierzom poległym podczas I wojny światowej. Był to jeden z punktów obchodów uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Następnie o godz. 11 w kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Udział w niej wzięli mieszkańcy Nowego Sącza, samorządowcy różnych szczebli oraz liczne poczty sztandarowe. W uroczystościach brał udział Poczet Sztandarowy Szkoły, uczniowie, nauczyciele oraz pani Dyrektor Julita Szofer-Florek.
 Po mszy świętej, uczestnicy w pochodzie przeszli na Planty, pod Dąb Wolności, tam licznie zgromadzeni sądeczanie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu!”.