Święto Europy

W środę, 9 maja 2018 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 6  w Nowym Sączu świętowali Dzień Europy. Tegoroczne hasło tego święta to „Nasze dziedzictwo: Tu przeszłość spotyka się z przyszłością”. Jest to dzień, w którym co roku głosimy pokój i jedność w Europie.

Dziedzictwo kulturowe to coś, czego uczymy się od naszych przodków, tradycyjne potrawy, filmy, bajki, które opowiadamy naszym dzieciom, zabytki architektoniczne, pomniki sztuki i literatury. To przede wszystkim postawa, którą promujemy w naszym życiu. Taką postawą jest między innymi pomoc innym. Dlatego, przy okazji przedstawienia różnorodności kulinarnych, plastycznych, muzycznych, architektonicznych, kilku krajów europejskich, nasza młodzież włączyła się z ochotą w działalność charytatywną na rzecz wsparcia kolegi w ciężkiej chorobie. Przy pomocy kochanych i wspaniałych Rodziców, którzy pomogli swoim dzieciom upiec ciasto, zrobić kanapki, sałatki, galaretki itp., zebraliśmy 3160 złotych ze sprzedaży smakołyków kulinarnych różnych krajów europejskich. Przy ciekawej muzyce tematycznej obchodziliśmy Święto Europy, wskazując jednocześnie, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Jeszcze raz dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom, którzy włączyli się bezinteresownie w tę akcję. Bez Was ten sukces byłby niemożliwy.