Sport i rekreacja

1

DZIEŃ SPORTU

W dniu 18 maja 2022 roku nasi uczniowie startowali w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasz zespół mimo zdekompletowanego składu spisał się bardzo dobrze zajmując w niektórych konkurencjach czołowe lokaty. W biegu na 1000 m wygrał Piotr Konstanty a drugi był Jakub Ruchała. W biegu na 300 m drugie miejsce zajął Kacper Rolka.

Gratulujemy wszystkim startującym.

W dniu 12 kwietnia 2022 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w I Turnieju Strzeleckim o Puchar Prezesa Fundacji „Bezpiecznie do celu”, który organizowany był przez Elitarne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. W zawodach należało oddać 12 strzałów z karabinka pneumatycznego kalibru 4,5 mm z postawy stojąc bez podpórki, do tarczy sportowej. Jako wynik przyjęto sumę punktów uzyskanych z 10 najlepszych strzałów. W rywalizacji 15 szkół z powiaty nowosądeckiego nasz zespół w składzie Robert Szczypkowski (8c) i Piotr Konstanty (8d) zajął 3 miejsce. Indywidualnie brązowy medal zdobył Robert Szczypkowski. Gratulujemy sukcesu naszym zawodnikom w tych nietypowych zawodach. Opiekę nad uczniami sprawował Adam Maciaś.

ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Nasza uczennica z klasy 7 b Zuzanna Olszewska została powołana przez trenera/koordynatora i zatwierdzona przez Biuro Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na akcję szkoleniową stanowiącą jeden z etapów naborowo-selekcyjnych do kadry Polski U-14/15 oraz w perspektywie dalszego szkolenia poprzez kadry U-16/U-17, zakończone Mistrzostwami Europy.

Serdecznie gratulujemy Zuzi oraz jej Rodzicom.


26 października gościła w naszej szkole pani Ewelina Kobryn. To najlepsza koszykarka w historii Polski. Mistrzyni WNBA z 2014 roku oraz Euroligi z 2013. Była 4-krotną mistrzynią Polski, 3-krotną Rosji i raz Hiszpanii. Grała w Wiśle Kraków do 2016 roku. Aktualnie jest menedżerką kadry Polski kobiet. A co robiła w „dziewiątce”? Podglądała, jak trenują nasze koszykarki ze SMOK-a. Może kiedyś pójdą w ślady pani Eweliny?

Hej


Na zakończenie sezonu lekkoatletycznego w dniu 11.10.2021 odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w trójboju lekkoatletycznym chłopców klas V.

Szkołę reprezentowali: Maksymilian Matiaszek, Igor Pękala, Kasper Fryzowicz, Jakub Hapek, Piotr Gieniec.

Chłopcy wywalczyli III miejsce wśród szkół sądeckich, a Igor Pękala zdobył indywidualnie:

I – miejsce w biegu na 60m.

II – miejsce w skoku w dal.

Opiekę sprawowała p. Dorota Gawlik.

Gratulujemy!!!


Kolejnym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Nowego Sącz w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt klas V. Nasza reprezentacja w składzie: Paulina Foszczyńska, Zoja Dyszkiewicz, Jagoda Jarzębak, Weronika Potoniec i Maria Ruchała, zdobyła III miejsce, a Paulina Foszczyńska indywidualnie III miejsce w skoku w dal ortaz biegu na dystansie 60m.

Opiekę sprawowała p. Krystyna Sołtys.

Gratulacje!!!


1 października odbyły się mistrzostwa Nowego Sącza szkół podstawowych w lekkiej atletyce chłopców. Nasi uczniowie wywalczyli 5 medali w tym 3 srebrne: Robert Szczypkowski w skoku w dal, Mateusz Hanula w biegu na 1000m i sztafeta 4x100m w składzie Robert Szczypkowski, Radosław Chudy, Kacper Pająk i Kacper Rolka,  oraz 2 brązowe Robert Szczypkowski w biegu na 100m i Kacper Rolka w biegu na 300m. Ponadto 4 miejsce w pchnięciu kulą zajął Kacper Pająk, a 5 w biegu na 1000m Jakub Ruchała. Opiekę nad naszymi lekkoatletami sprawował Adam Maciaś. Gratulujemy!

6 października w Mistrzostwach Nowego Sącza w  lekkiej atletyce wzięły również udział nasze dziewczęta. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Zuzanna Chrobak, która wywalczyła 2 miejsce w biegu na 300m.

Opiekę sprawował p. Jacek Grybel.

Gratulujemy !!!


W dniu 23.09.2021 odbyły się Biegi Sztafetowe dziewczynek klas IV – VI.

Były to Mistrzostwa Miasta Nowego Sącza. Nasza reprezentacja w składzie: Paulina Foszczyńska, Judyta Kopycińska, Zoja Dyszkiewicz, Weronika Potoniec, Jagoda  arzębak i Oliwia Sobczyk zdobyła II miejsce.

Opiekę sprawowała p. Dorota Gawlik.

Gratulujemy!!!