REWIA Talentów W Szkole Podstawowej nr 9 w NowyM Sączu

Dnia 28 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu odbył się XIV Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów uczniów klas I-III. Impreza ta wpisała się już na stałe w kalendarz wiosennych wydarzeń kulturalnych szkół podstawowych i cieszy się od wielu lat dużą popularnością wśród uczniów klas młodszych. W przeglądzie uczestniczyło 10 szkół oraz ponad 140 artystów. Celem festiwalu jest rozwijanie różnorodnych talentów najmłodszych dzieci oraz stworzenie im możliwości prezentacji przed szerszą publicznością. Na scenie występowali uczniowie z następujących nowosądeckich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, 6, 7, 8, 9, 11, 15, 16 18 i 20. Organizatorkami Festiwalu Młodych Talentów jak co roku były: wicedyrektor SP nr 9 Danuta Sowa – Chochorowska oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Urszula Ogonowska i Barbara Majerska, które zadbały o jego sprawną organizację oraz atrakcyjne nagrody. W tym roku honorowy patronat nad festiwalem sprawował zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, który ufundował puchar GRAND PRIX dla zwycięskiej szkoły. Swoją obecnością XIV Festiwal Młodych Talentów uświetnili: europoseł Czesław Siekierski, który po raz kolejny odwiedził SP nr 9 w Nowym Sączu i spotkał się z utalentowanymi dziećmi oraz dyrektor Gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu Julita Szofer – Florek. W przerwie Festiwalu Młodych Talentów niezwykle efektowny pokaz zaprezentowali gościnnie uczniowie VI Technikum przy Zespole Szkół im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, którzy pod kierunkiem instruktorek Władysławy Pasiut, Anny Studzińskiej i Teresy Błaszczyk przygotowali pokaz mody recyklingowej, ślubnej i wieczorowej.

Festiwal rozgrywany był w 5 kategoriach, oto wyniki:

1.    Gra na instrumencie

I miejsce –  Zuzanna Ogórek SP nr 20

II miejsce – Zuzanna Zając SP nr 11
III miejsce – Iwona Kucia SP nr 7

W nagrodę za występy artystyczne „mali artyści” otrzymali dyplomy, okolicznościowe medale oraz nagrody książkowe. Puchar Grand Prix wiceprezydent Jerzy Gwiżdż wręczył w tym roku SP nr 18 w Nowym Sączu, która otrzymała najwyższe noty w punktacji zbiorowej za wysoki poziom prezentacji we wszystkich kategoriach.