Przegląd Kultury Romskiej 2015.

W dniu 27 XI 2015 r. w ramach Rządowego Programu na Rzecz Społeczności Romskiej odbył się po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 9 Przegląd Artystyczny Kultury Romów, którego gospodarzem była sądecka „Dziewiątka”. Baśń „Zaczarowana skrzynka” w reżyserii Zofii Basiagi przygotowali uczniowie klasy IV a oraz wychowawczyni Dorota Gawlik i Paulina Pierzchała. Scenografię wykonała Beata Piotrowicz, a muzykę przygotowała Marzena Foszczyńska. Licznie wystąpili również uczniowie ze SP nr 3 w Nowym Sączu. Gośćmi honorowymi byli: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Nowego Sącza ds. Romów – Krzysztof Popiela, Inspektor Wydziału Edukacji Halina Wiśniowska, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu – Józef Wojas, Przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 9 Katarzyna Żurowicz oraz Dyrektorzy: SP nr 3 – Andrzej Hasslinger oraz SP nr 9 – Zofia Basiaga.

p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15