Przegląd Artystyczny Kultury Romskiej – 2013

Dnia 11 XII 2013 r. odbył się po raz kolejny w SP nr 9 w Nowym Sączu Przegląd Artystyczny Kultury Romskiej. Było to posumowanie realizacji zadań kulturalnych w ramach Rządowego Programu na rzecz Społeczności Romskiej w Polsce. Występowali uczniowie dwóch szkół: SP nr 3 i SP nr 9 w Nowym Sączu. Dzieci romskie z klas 0-VI miały okazję zaprezentować swoje umiejętności muzyczno-taneczne. W trakcie przeglądu można było również obejrzeć wytwory plastyczne, których autorami są uczniowie romscy z obu szkół podstawowych regularnie uczęszczający na zajęcia kółka plastycznego.

SP 9 reprezentował zespół muzyczno-taneczny „DZIECI WIATRU” prowadzony przez Barbarę Węgrzyn oraz uczniowie klasy IV a, którzy przedstawili baśń cygańską pt „Trzy złote włosy króla słońca” pod kierunkiem Katarzyny Szkaradek, Pauliny Pierzchały i Barbary Węgrzyn, wg scenariusza Zofii Basiagi. Scenografię do przedstawienia wykonała wraz z uczniami romskimi Anna Węgrzyn. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody i upominki. Występy uczniów oklaskiwała publiczność SP nr 9 w Nowym Sączu oraz licznie przybyli rodzice.

DSC06499

DSC06557

DSC06595