Poseł do Parlamentu Europejskiego nagrodził najzdolniejsze dzieci ze SP nr 9

W dniu 12 V 2014 r. 35 dzieci ze SP nr 9 i SP nr 18 w Nowym Sączu uczestniczyło w wycieczce do Pacanowa sponsorowanej przez posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego. Wycieczka była nagrodą dla laureatów XIV Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się w kwietniu w SP nr 9 a także dla dzieci, które wyróżniły  się w całym roku szkolnym najwyższymi osiągnięciami w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Najmłodsi zwiedzili m.in. Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie znajdujące się w rodzinnych stronach europosła Czesława Siekierskiego. Jak twierdzi sam europoseł „warto inwestować w najlepszych, bo to oni są przyszłością naszej Ojczyzny”. Wycieczka dostarczyła najmłodszym wielu wrażeń i na pewno długo pozostanie im w pamięci. Współorganizatorami wycieczki dla najzdolniejszych uczniów byli również: Przewodniczący Osiedla Dąbrówka Michał Kądziołka, jego zastępca Tadeusz Olszewski oraz Maria Pasiut.

pp pp2 pp3 pp4 pp5 pp6 pp7 pp8 pp9