Otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego na osiedlu Dąbrówka – 2 X 2016 r.

Dnia 2 X 2016 r. Prezydent Ryszard Nowak wziął udział w uroczystym otwarciu boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 przy ulicy Piramowicza. Wielofunkcyjny obiekt powstał w ramach projektu nr 34 „Aktywny Nowy Sącz”, który zwyciężył w głosowaniu nad budżetem obywatelskim na rok 2016. Wydarzeniu towarzyszył mecz piłkarski duchowni kontra radni, a także turniej piłkarski uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum o puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Ryszard Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta i przewodniczący Zarządu Osiedla Dąbrówka Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Mieczysław Gwiżdż, radny Patryk Wicher oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 Julita Szofer-Florek. Okolicznościową modlitwę odmówił ks. Piotr Zawiślak, który poświęcił również nowy wielofunkcyjnych obiekt sportowy na osiedlu Dąbrówka.
W sposób szczególny swoją wdzięczność za wspieranie inicjatyw służących najmłodszym mieszkańcom osiedla Dąbrówka wyrazili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, wręczając Ryszardowi Nowakowi Order Uśmiechu Dąbrówki. Po zakończonej części oficjalnej na nowym boisku został rozegrany pierwszy mecz, w którym zmierzyli się duchowni kontra radni miejscy. Wyrównany pojedynek zakończył się remisem 2: 2, a za najlepszego zawodnika spotkania został uznany Michał Kądziołka. Zaraz potem rozpoczął się turniej piłkarski o puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych.

o1 o2 o3 o4 o5 o6 o7 o8