Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

W dniu 7 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu odbyła się I Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, w której wzięło udział ponad 60 dzieci z okolicznych przedszkoli: Niepublicznego Przedszkola Carissimus, Katolickiego Niepublicznego Przedszkola im. Ojca Pio, Niepublicznego Katolickiego Przedszkola OCHRONKA oraz Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 9. Organizatorem olimpiady byli nauczyciele z klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 9 oraz wicedyrektor Danuta Sowa-Chochorowska. Po złożeniu uroczystego ślubowania dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych tj. biegi, skoki, rzuty oraz wyścigi na czas, które przygotował nauczyciel wychowania fizycznego pan Maciej Jarzębak. Największą atrakcją zawodów był gość specjalny Kubuś, który wytrwale ćwiczył z dziećmi, a także zachęcał ich do zdrowego odżywania i uprawiania sportu, a na koniec poczęstował dzieci pysznymi sokami i jabłkami, które ufundowała Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej. Dzieci otrzymały dyplomy oraz medale pamiątkowe. I miejsce zajęła drużyna z Katolickiego Przedszkola OCHRONKA, II miejsce – Oddziały Przedszkolne przy SP nr 9, a III – Niepubliczne Przedszkole CARISSIMUS. Gratulujemy!