Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole.

13 października do naszej szkoły przyjechał naukobus, czyli mobilna wystawa autorstwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Animatorzy udowadniali, że nauka wcale nie jest nudna. Przeciwnie, jest intrygująca.
Wystawa prezentowała 15 interaktywnych eksponatów z dziedziny nauk ścisłych pod tytułem „Umysł przyłapany”.  W skład wystawy wchodziły eksponaty pod intrygującymi nazwami: Pod rządami emocji; Między zmysłami, Parzydełko, Pochwała automatyzmu, Nie wierz własnym oczom i Hulaj noga. Były także: Mistrzowie szybkiego zapamiętywania, Polowanie na kropki, I Ty możesz zostać fakirem i kilka innych. W sumie naukobus odwiedzi 200 szkół w całej Polsce.

Jestem bardzo zadowolona, to nobilituje szkołę – powiedziła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Julita Szofer-Florek. – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy u nas gościć ten naukobus. Dzieci również są zadowolone, widać, jaka jest radość. Wprawdzie wyjeżdżamy każdego roku do Warszawy, zwiedzamy Centrum Nauki Kopernik, ale nie wszystkie dzieci mogą jechać, nie wszystkie na to stać, dlatego jest okazja, żeby uczestniczyć w tych wspaniałych zajęciach.
W oparciu o eksponaty interaktywne dzieci naszej szkoły poznawały różne zjawiska naukowe. Zwiedzający mogli przekonać się, jak działają ich własne zmysły i mózg, co niekiedy wprawia w zdumienie. Poprzez łączenie nauki i zabawy można było przeprowadzić doświadczenia z zakresu fizyki i przyrody, poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce. Wszystko odbywało się pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Wystawie przyglądali się również: Wiceprezydent Wojciech Piech, asystent polityczny Wicepremiera Jarosława Gowina Mirosław Gumulak, z – ca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu Tomasz Michałowski oraz radni  miasta: Michał Kądziołka i Patryk Wicher.