MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej odbywa się w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu od 1996 r. Jego pomysłodawczynią była śp. Pani Kazimiera Burzykowska – Sybiraczka i „Babcia szkolna”, która szczególnie kochała dzieci i pragnęła, aby młode pokolenie „wyśpiewało” historię Polski i nie zapominało o tych, którzy walczyli przez wieki o wolność swej Ojczyzny. Dwa lata wcześniej był to konkurs szkolny jednak piosenki o bohaterstwie naszych patriotów tak spodobały się dzieciom i młodzieży szkolnej, że od tej pory jest to konkurs o charakterze międzyszkolnym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów terenu Nowego Sącza i okolic. Konkursowi od samego początku patronował Senator RP Andrzej Chronowski, a od ośmiu lat Pani Bożena Jawor, Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej jest dumą i tradycją naszej szkoły i wpisał się już na stałe w kalendarz najważniejszych uroczystości o charakterze patriotycznym.

Regulamin XIX Konkursu Piosenki Patriotycznej 2015

Karta Zgłoszeń XIX Konkursu Piosenki Patriotycznej 2015