Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu:„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”

W październiku pełni pasji i zaangażowania uczniowie  klasy III A Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 9  wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett: „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”. Jego celem była promocja nauki języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zadanie konkursowe dla uczniów polegało na przygotowaniu pocztówki z wakacji ”Grȕβe aus der Ostsee” oraz napisaniu oryginalnych pozdrowień w języku niemieckim.  Dnia 08.XI.2017r. zostały ogłoszone wyniki konkursu, w którym nasza szkoła otrzymała I miejsce. Z ponad dwustu szkół to praca naszego autorstwa znalazła się w wąskim gronie zwycięzców. Poza ogromną radością i satysfakcją z wygranej, nagrodą w konkursie jest pakiet materiałów dydaktycznych oraz nagrody-niespodzianki dla wszystkich uczestników.

Koordynatorem przedsięwzięcia była pani mgr Agata Zabrzeńska

Serdecznie gratulujemy!