Egzamin gimnazjalny 2018

Tegoroczny maraton egzaminacyjny rozpoczął się 18 kwietnia blokiem humanistycznym. Najpierw pisaliśmy test z historii, a potem z języka polskiego. Daliśmy się zaskoczyć charakterystyce, bo przecież wszyscy spodziewaliśmy się rozprawki. Po opanowaniu pierwszych emocji i zastanowieniu przypominaliśmy sobie jednak wielu bohaterów kierujących się najważniejszą dla siebie wartością przy dokonywaniu życiowego wyboru. 19 kwietnia to dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Tego dnia obawialiśmy się najbardziej, ale i tu okazało się, że z naszą wiedzą nie jest tak źle. Na pewno daliśmy radę. Ostatni dzień był już tylko przyjemnością, bo język angielski znamy i lubimy. Pisaliśmy najpierw poziom podstawowy, a w drugiej części egzaminu – poziom rozszerzony. I tak egzamin mamy już za sobą. Na wyniki musimy jednak poczekać aż do 15 czerwca 2018.