Bezpieczna droga do szkoły – 15 IX 2016.

Jak co roku, na początku września wychowawcy świetlicy zorganizowali dla swoich podopiecznych zajęcia na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. W programie uwzględniono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły, a także zasady i przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a ich wiedza została utrwalona poprzez wykonanie prac plastycznych, a także poprzez zabawy, wiersze i gry edukacyjne. Wychowawczyni świetlicy: Anna Węgrzyn.

 W czwartek 15 IX 2016 r. uczniowie klasy I b z panią Beatą Piotrowicz i III b z panią Barbarą Węgrzyn udały się na skrzyżowania w pobliżu szkoły. Dzieci obserwowały natężenie ruchu drogowego, Trzecioklasiści przypomnieli Pierwszakom zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku oraz uczyli młodszych kolegów nazw znaków drogowych. Wszyscy uczniowie pamiętali o założeniu odblaskowych kamizelek oraz czapeczek, by być jeszcze lepiej widocznym na drodze. Warto przypomnieć, że SP nr 9 jak co roku przystąpiła we wrześniu do konkursu
„Odblaskowa szkoła”, którego koordynatorem w naszej szkole jest pani Beata Piotrowicz.

b1 b4 b3 b2 b5