Konkurs na kalendarz adwentowy

Wyniki

z  V edycji szkolnego konkursu na kalendarz adwentowy

 

„DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER”

 

             W tym roku w listopadzie po raz piąty  został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy dla uczniów  naszej szkoły . Celem konkursu było czytaj więcej

Choinka patriotyczna

Nie żałuj tego, choinko mała, że już nie będziesz wśród lasu stała. Na pierwszym miejscu stoisz dziś w szkole. Ubrana w tym roku w kolorystyce biało- czerwonej ze względu na obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Piękne ozdoby wykonali uczniowie z klas IIc i IIIb oraz Samorządu Szkolnego, na zajęciach dodatkowych, wraz z nauczycielkami Joanną Ślęzak i Kingą Potoniec pod kierunkiem Beaty Piotrowicz. Do przystrojenia choinki wykorzystano również prace dzieci i rodziców przygotowane na konkurs plastyczny ,,Tradycyjne ozdoby choinkowe”. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak wielkie zaangażowanie i współpracę.

Andrzejki 2018

W tym roku zabawę andrzejkową uświetnił występ gwiazdy muzyki disco-polo Kordiana.  Gwiazdor dla uczniów naszej szkoły zaśpiewał swoje największe przeboje.

Wszyscy doskonale się bawili.

ŚWIĘTUJEMY 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI !

W niedzielę (11 listopada) przedstawiciele władz samorządu oraz liczne poczty sztandarowe spotkali się na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu, żeby oddać hołd żołnierzom poległym podczas I wojny światowej. Był to jeden z punktów obchodów uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Następnie o godz. 11 w kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Udział w niej wzięli mieszkańcy Nowego Sącza, samorządowcy różnych szczebli oraz liczne poczty sztandarowe. W uroczystościach brał udział Poczet Sztandarowy Szkoły, uczniowie, nauczyciele oraz pani Dyrektor Julita Szofer-Florek.
 Po mszy świętej, uczestnicy w pochodzie przeszli na Planty, pod Dąb Wolności, tam licznie zgromadzeni sądeczanie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu!”.

Obchody 100 -lecia odzyskania Niepodległości klasy 4 – 8 oraz gimnazjum

9 XI 2018 r. drugi dzień obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodleglości Polski to uroczysta akademia dla uczniów klas IV-VIII oraz klas III gimnazjum przygotowana pod kierunkiem historyka pana Jacka Garguli oraz pani Marzeny Foszczyńskiej, która zadbała o oprawę muzyczną. W tym dniu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele SP nr 9 wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ i odśpiewali wspólnie hymn Polski.

Obchody 100 – lecia odzyskania Niepodległości klasy 0 – 3

W dniu 8 XI 2018 r. uczniowie klas 0-III rozpoczęli uroczyste obchody 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był korowód w biało-czerwonych barwach, wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, ważne słowa tj. niepodległość, wolność czy zabory, a także piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Kocham Cię Polsko”. Piękną patriotyczną uroczystośc przygotowały wspólnie wychowawczynie klas 0-III pod kierunkiem wicedyrektor Danuty Sowy – Chochorowskiej, muzyczną oprawę pani Marzena Foszczyńska, a okolicznościową dekorację pani Beata Piotrowicz.

GLOBAL MONSTER PROJECT

Od września 2018 uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie pod patronatem National Geographic –  Global Monster Project. Pomysłodawcą i koordynatorem inicjatywy jest Terry Smith, wykładowca uniwersytecki i nauczyciel przedmiotów technicznych (STEM) w szkole podstawowej w Radford (Virginia, USA). Do tegorocznej edycji zgłosiły się 44 szkoły z Europy, Azji, Australii i obu Ameryk. zobacz więcej