Święto Konstytucji 3-go Maja

Początek maja 2020 roku dla społeczności szkolnej  Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowy Sączu miał być dniem wyjątkowym. Planowaliśmy uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona oraz 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miały być piosenki, wiersze, przedstawienie teatralne i happening. Naszą tradycją było, iż każdego roku obchody miały podniosły i wyjątkowy charakter. Nie inaczej miało być i tym razem. W tym roku jednak plany pokrzyżowała nam pandemia. Uroczysta akademia nie może się odbyć, ale społeczność  szkolna pamięta o tych wydarzeniach. W tym miejscu warto zatem wspomnieć postać Tadeusza Kościuszki.więcej

Dzień Ziemi

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Clipboard01-1024x228.jpg

Dzień Ziemi, zwany również Światowym Dniem Ziemi, tradycyjnie obchodzony był 22 kwietnia. W tym roku trudno było o aktywność ” poza domem”.

Uczniowie postanowili jednak działać we własnych domach. Zostali eko-kreatorami mody. Spróbowali  nadać „ nowe życie” swoim ubraniom. Odnowili koszulki umieszczając na nich motywy „eko”. Oto niektóre z nich, wykonane przez uczniów z klasy 6c, 6b i 5c.

ZDALNE NAUCZANIE

Szanowni Państwo,

Podejmując się organizacji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, która uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, nie spodziewaliśmy się wystąpienia zagrożenia, z którym dziś wszyscy się mierzymy. Kierując się poczuciem odpowiedzialności dostosowaliśmy naszą inicjatywę do warunków, w których funkcjonujemy od kilku tygodni, i w których zapewne będziemy musieli żyć w nadchodzących dniach i tygodniach. Bezpośrednio po podjęciu decyzji o zawieszeniu zajęć szkolnych przekształciliśmy naszą akcję tak, by wesprzeć proces domowej edukacji dzieci. W każdą środę i każdy piątek na naszej stronie www.crl.org.pl publikujemy darmowe materiały dla rodziców do wspólnej nauki z dziećmi. Nasze działanie spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony samych rodziców, którzy chętnie korzystają z treści, które przygotowujemy. Zależy nam na tym by jak największe grono dzieci mogło skorzystać z naszej inicjatywy.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Państwa szkół informacji o darmowych materiałach dla rodziców. W załącznikach przesyłam krótki tekst do zamieszczenia wraz z grafiką. Przesyłam również link do filmiku o akcji „Dzieci uczą rodziców”, który również można zamieścić. Szczególnie proszę o przekazanie w miarę możliwości informacji o materiałach edukacyjnych podległym jednostkom, ale także pracownikom, którzy mając małe dzieci mogliby skorzystać z przygotowywanych przez nas zadań. Na naszej stronie czeka już ponad 50 zadań do pobrania i wykonania.

Z góry dziękuję za spełnienie powyższej prośby.

Bezpośredni link do materiałów:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=wck8n_rGpSY

Z wyrazami szacunku,

Dawid Wiejata

koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”