Motomikołaje w naszej szkole

Dnia 16 grudnia 2019r., do naszej szkoły zagościli Motomikołaje. Przywieźli wspaniałe prezenty najbardziej potrzebującym uczniom.

Dziękujemy!!!

O akcji ze strony: http://motomikolaje.motosacz.pl/

„Motomikołaje, Mikołaje na Motocyklach to coroczna akcja zainicjowana na naszym terenie przez MOTOSACZ.pl – motocyklistów z Nowego Sącza i okolic, mająca na celu wspomóc najbardziej potrzebujących w naszym regionie.

Raz w roku ściągamy skóry i kombinezony, przywdziewamy szaty mikołajów, elfów, skrzatów i wyjeżdżamy na motocyklach w teren aby obdarować tych najgrzeczniejszych;-) świątecznymi podarunkami.

Akcja polega na zbieraniu darów, zabawek, pomocy szkolnych, słodyczy itp. i dostarczeniu paczek na motocyklach właśnie do tych, którzy na Mikołaja nie mogą liczyć. Co roku odwiedzamy najbiedniejsze dzieciaki, szpitale, hospicja, rodziny zastępcze, domy dziecka, domy pomocy społecznej itp. aby choć na chwilę wywołać uśmiech na twarzach dzieciaków, osób chorych i tych o których bardzo często zapominamy.

Dzięki sponsorom mamy taką możliwość. Rozdajemy kilkaset paczek rocznie, a przygotowywania do akcji trwają cały rok. Wszystkim, którzy włączają się do naszej akcji dziękujemy z całego serca w imieniu swoim i obdarowanych.”

 

 

Wizyta w Ratuszu

 

W dniu 06.11.2019r. uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu udali się do sądeckiego ratusza na spotkanie z przedstawicielami władz miasta. Celem spotkania było zapoznanie się z ciekawą historią obiektu oraz strukturą miejskiego urzędu, funkcjonowaniem jego poszczególnych wydziałów i tego, komu są podporządkowane oraz formami elektronicznego załatwiania spraw przez obywateli. W spotkaniu uczestniczyli Pan Piotr Lachowicz – sekretarz miasta Nowego Sącza i gospodarz dzisiejszego spotkania, Pani Małgorzata Nowakowska z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza, Pan Dariusz Izworski z Wydziału Sportu i Turystyki Miasta Nowego Sącza, Pani Julita Szofer – Florek Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu, oraz nauczyciele „dziewiątki” Panie: Anna Jabłońska- Irzyk, Dorota Gawlik oraz Panowie: Tomasz Łukawski i Jacek Gargula, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie a zarazem koordynator tejże wizyty.

 

 

 

Zebranie informacyjne w sprawie zielonej szkoły

Informujemy wszystkich rodziców zainteresowanych wyjazdem dziecka na zieloną szkołę w roku szkolnym 2019/2020, że zebranie organizacyjne w sprawie wyjazdu odbędzie się 13 listopada 2019r     o godz. 17 : 00 w  naszej szkole w sali nr 20.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Konkurs Recytatorski

Dnia 30 października 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Konkurs został przygotowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu projektowi zakupiono 1342 pozycje książkowe, które wzbogaciły i urozmaiciły nasz księgozbiór. Nowe książki powodują, że coraz większa liczba uczniów z ochotą odwiedza naszą bibliotekę  co znacznie zwiększyło liczbę wypożyczeń.

Wyniki konkursu.

Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych:

Klasy I

1 miejsce – Beniamin Koza, kl. 1b

1 miejsce – Karina Sobczak, kl. 1a

2 miejsce – Antoni Molanda, kl. 1a

3 miejsce – Livia Ciesielska, kl. 1b

wyróżnienie – Nikodem Jaśkiewicz, kl. 1c

Klasy II

1 miejsce – Aleksandra Zarzeka, kl. 2b

2 miejsce – Aniela Korzeniowska, kl. 2a

3 miejsce – Maksymilian Mółka, kl. 2a

wyróżnienie – Bartłomiej Chochorowski, kl. 2c

Klasy III

1 miejsce – Martyna Orzechowska, kl. 3b

2 miejsce – Paulina Foszczyńska, kl. 3b

3 miejsce – Aleksandra Rams, kl. 3c

3 miejsce – Oliwia sobczyk, kl. 3c

 

 

 

 

Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 są już pełnoprawnymi uczniami.

9 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był piękny i wyjątkowy dzień. Uroczystość prowadziły uczennice klasy ósmej,

Sara Sobczak i Vanessa Jarzębak. Serdecznie powitały Dyrekcję szkoły,

panią mgr Julitę Szofer – Florek, pana Tadeusza Olszewskiego,

księdza prałata mgr Józefa Janasa, nauczycieli i rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania,

pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia,

a Ksiądz Prałat poświęcił uczniów, rodziców i wszystkich obecnych. Następnie uczniowie klasy 1a, 1b, 1c pod opieką wychowawców,

pani mgr Joanny Glińskiej, pani mgr Beaty Piotrowicz,

pani mgr Barbary Węgrzyn oraz siostry mgr Katarzyny Król przedstawili program artystyczny, który poruszył serca wszystkich rodziców.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ” KROKUS”

18 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły już po raz piąty  sadzili żółte krokusy w  ramach międzynarodowego „Projektu Krokus”. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji
o Holokauście oraz Unii Europejskiej. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedziły lekcje, podczas których uczestnicy dowiedzieli się
o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście. Jeden zasadzony kwiat to upamiętnienie maleńkiego życia utraconego w czasie II wojny światowe

Projekt ma na celu: zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także rozbudzenie
w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami
i nietolerancją, a także upamiętnienie półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu.

Realizacja tego projektu to nie tylko wspaniała lekcja historii, ale też nauka wrażliwości i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Koordynator projektu: Bernadeta Krok

 

 

 

Wesołe podwórko – plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9

 

 

 

 

 

Możemy mieć piękny plac zabaw przy naszej szkole. Projekt zgłoszony został w ramach Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Głosować mogą wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. Głosować można do 8 października 2019 r.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w głosowaniu.

Julita Szofer-Florek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9

Aby zagłosować wystarczy kliknąć na poniższy link:

https://bo.nowysacz.pl/glosowanie

Szczegóły projektu !!!

 

 

Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Tegoroczny rok szkolny rozpoczęliśmy wyjątkowo, a to w związku z wyjątkowymi gośćmi, którzy nam w tym dniu towarzyszyli. Mianowicie w ramach akcji „Przerwany marsz…”  razem z nami rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 nasi seniorzy – nasze babcie i nasi dziadkowie – przedstawiciele pokolenia Dzieci Wojny, którzy 1 września 1939 roku nie mogli normalnie rozpocząć nauki w szkole z powodu wybuchu II wojny światowej. W ten sposób symbolicznie dokończyli przerwaną przed 80 laty edukację. Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Tym doniosłym wydarzeniom towarzyszyła Pani wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.