Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

18 czerwca

godz. 10 : 00 – Uroczysta akademia związana z zakończeniem roku szkolnego – scena

godz. 16 : 00 – Uroczysta akademia klas VIII

19 czerwca

Zakończenie roku szkolnego

godz. 8 : 00 – Uroczysta Msza Święta dla uczniów klas 0 – III

godz. 9 : 30 – Uroczysta akademia klas I – III

godz. 9 : 30 – Uroczysta Msza Święta dla uczniów klas IV – VIII i Gimnazjum

 

 

XIX Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów

Dnia 10 V 2019 r. odbył się w SP nr 9 w Nowym Sączu XIX Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów klas I-III pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, który uroczyście otworzyli Dyrektor szkoły Julita Szofer- Florek oraz Wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Marek Skwarło. Jego organizatorkami były jak co roku: wicedyrektor SP nr 9 Danuta Sowa – Chochorowska i Urszula Ogonowska. W festiwalu wzięły udział dzieci z 9 nowosądeckich szkół podstawowych tj.: Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, Katolicka Szkoła Podstawowa im. F. Blachnickiego, SP nr 2, 3, 7, 9, 17, 18 i 21. Był on rozgrywany w 5 kategoriach: śpiew z akompaniamentem, gra na instrumencie, taniec zespołowy, taniec indywidualny oraz kategoria plastyczna.  Czytaj więcej>>
 

Wielki kiermasz z okazji Dnia Europy

W dni 8 V 2019 r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Europy oraz 15 rocznicę wstapienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji wszystkie klasy wraz z wychowawcami oraz Rodzicami przygotowali smakołyki z różnych zakątków Europy. Bylo pysznie i kolorowo.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego – Sprachdoktor

13 marca 2019 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły( z klas VII-VIII oraz z klasy III Gimnazjum). Jest mi niezwykle miło poinformować, że w tym roku nasi uczniowie osiągnęli rewelacyjne wyniki. Czytaj więcej >>

„Podwórko Talentów NIVEA”

 

 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Podwórko Talentów NIVEA”. Głosujemy na utworzenie placu zabaw w naszej szkole. Czy on będzie u nas zależy od nas wszystkich.

 GŁOSUJMY!!!

 

 

Maraton egzaminacyjny

Tegoroczna sesja egzaminacyjna była wyjątkowa, ponieważ po raz ostatni wzięliśmy udział w egzaminie gimnazjalnym i po raz pierwszy w egzaminie ósmoklasisty.  Gimnazjaliści zmagali się  przez trzy dni, codziennie pisząc dwie części egzaminu i tak :

– 10 kwietnia  – najpierw historia i wos, potem język polski

– 11 kwietnia – część przyrodnicza i matematyczna

– 12 kwietnia – język angielski na dwóch poziomach:  podstawowym i rozszerzonym.

15 kwietnia rozpoczęli ósmoklasiści. Ten egzamin przebiegał następująco:

15 kwietnia – język polski

16 kwietnia matematyka

17 kwietnia język angielski

Dobrze, że ten stres już za nami. Wyniki obu egzaminów otrzymamy w czerwcu.