Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Tegoroczny rok szkolny rozpoczęliśmy wyjątkowo, a to w związku z wyjątkowymi gośćmi, którzy nam w tym dniu towarzyszyli. Mianowicie w ramach akcji „Przerwany marsz…”  razem z nami rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 nasi seniorzy – nasze babcie i nasi dziadkowie – przedstawiciele pokolenia Dzieci Wojny, którzy 1 września 1939 roku nie mogli normalnie rozpocząć nauki w szkole z powodu wybuchu II wojny światowej. W ten sposób symbolicznie dokończyli przerwaną przed 80 laty edukację. Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Tym doniosłym wydarzeniom towarzyszyła Pani wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.

 

 

Dyrekcja i cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu

serdecznie zapraszają seniorów, nasze Babcie i naszych Dziadków, w szczególności tych urodzonych przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945), na uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2019/2020, która odbędzie się 2 września 2019 roku w budynku szkoły, przy ulicy Piramowicza 16 w Nowym Sączu.

„Dziewiątka” przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Przerwany Marsz”.  Intencją projektu jest to, żeby 2-go września 2019, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z ostatnimi świadkami tamtych tragicznych dni, udali się do szkół na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do szkół/klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Projekt „Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej.

            (https://www.przerwanymarsz.pl/)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla klas IV – VIII odbędzie się o godzinie 9:30, a dla klas I – III o godzinie 11:00. Zapraszamy

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

18 czerwca

godz. 10 : 00 – Uroczysta akademia związana z zakończeniem roku szkolnego – scena

godz. 16 : 00 – Uroczysta akademia klas VIII

19 czerwca

Zakończenie roku szkolnego

godz. 8 : 00 – Uroczysta Msza Święta dla uczniów klas 0 – III

godz. 9 : 30 – Uroczysta akademia klas I – III

godz. 9 : 30 – Uroczysta Msza Święta dla uczniów klas IV – VIII i Gimnazjum

 

 

XIX Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów

Dnia 10 V 2019 r. odbył się w SP nr 9 w Nowym Sączu XIX Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów klas I-III pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, który uroczyście otworzyli Dyrektor szkoły Julita Szofer- Florek oraz Wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Marek Skwarło. Jego organizatorkami były jak co roku: wicedyrektor SP nr 9 Danuta Sowa – Chochorowska i Urszula Ogonowska. W festiwalu wzięły udział dzieci z 9 nowosądeckich szkół podstawowych tj.: Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, Katolicka Szkoła Podstawowa im. F. Blachnickiego, SP nr 2, 3, 7, 9, 17, 18 i 21. Był on rozgrywany w 5 kategoriach: śpiew z akompaniamentem, gra na instrumencie, taniec zespołowy, taniec indywidualny oraz kategoria plastyczna.  Czytaj więcej>>
 

Wielki kiermasz z okazji Dnia Europy

W dni 8 V 2019 r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Europy oraz 15 rocznicę wstapienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji wszystkie klasy wraz z wychowawcami oraz Rodzicami przygotowali smakołyki z różnych zakątków Europy. Bylo pysznie i kolorowo.