Wielki sukces uczniów z “Dziewiątki”

 

  Wielki sukces uczniów z “Dziewiątki”

W piątek 8 marca 2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej            w Nowym Sączu odbył się finał 2-etapowego konkursu matematycznego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych – „Matma Wygrywa”. Konkurs ten wzbudził duże zainteresowanie, wzięło w nim udział około 80 uczniów. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych  35 najlepszych “matematyków”. Zadania wymagały dużo kreatywności i twórczego myślenia.  Warto podkreślić, że główną nagrodą w  konkursie jest zagwarantowanie trójce finalistów przyjęcia do II Liceum Ogólnokształcącego. Miło nam poinformować, że laureatami tego konkursu zostali dwaj uczniowie naszej szkoły: Mateusz Wójcik – kl. IIIc i Tomasz Irzyk – kl. VIIIa. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania składamy opiekunom naukowym, Pani Annie Król i Pani Małgorzacie Łukawskiej za przygotowanie uczniów do konkursu.
Wręczenie nagród nastąpiło w dniu otwartym II Liceum Ogólnokształcącego czyli  18 marca 2019r. w auli szkoły.
  Pamiętajcie „Matma Wygrywa”!!!

Turniej Cheerleaderek

Nasza uczennica z klasy IV b Hania Żurowicz wywalczyła razem ze swoją drużyną

pierwsze miejsce w XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders  w kat Junior Level .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Dzień otwarty

W dniu 13 III 2019 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY dla rodziców oraz przyszłych uczniów klas I. W gościnnych progach SP nr 9 witał jej patron Tadeusz Kościuszko oraz starsze koleżanki i koledzy.Była okazja do spotkania z Dyrekcją, nauczycielami, poznania oferty edukacynej szkoły oraz świetnej zabawy w różnych kącikach tematycznych. Odbyło się również Zebranie informacyjne dla rodziców Pierwszoklasistów. Do zobaczenia we wrześniu. Serdecznie zapraszamy.

Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 9 dla dzieci i rodziców przyszłych klas pierwszych.
W programie spotkanie z dyrekcją oraz nauczycielami, zwiedzanie szkoły, zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, warsztaty i atrakcje dla dzieci.
Godzina 16:00 – zebranie dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych w sali nr 20, I piętro.

Konkurs Przyrodniczy MEDITEST

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym MEDITEST. Mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z dziedziny, biologii, przyrody oraz 1 pomocy przedmedycznej. Pragniemy poinformować, że Malwina Szczepańska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego oraz Hania Wiśniewska  otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele :Pani Agata Tomaszek i Angelika Wolak

 

Konkurs Przyrodniczy Pingwin

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Pingwin. Gratulujemy wszystkim a szczególnie Hani Wiśniewskiej i Natalii Gąsior z klasy 4a, które otrzymały wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Konkurs na kalendarz adwentowy

Wyniki

z  V edycji szkolnego konkursu na kalendarz adwentowy

 

„DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER”

 

             W tym roku w listopadzie po raz piąty  został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy dla uczniów  naszej szkoły . Celem konkursu było czytaj więcej

 

Choinka patriotyczna

Nie żałuj tego, choinko mała, że już nie będziesz wśród lasu stała. Na pierwszym miejscu stoisz dziś w szkole. Ubrana w tym roku w kolorystyce biało- czerwonej ze względu na obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Piękne ozdoby wykonali uczniowie z klas IIc i IIIb oraz Samorządu Szkolnego, na zajęciach dodatkowych, wraz z nauczycielkami Joanną Ślęzak i Kingą Potoniec pod kierunkiem Beaty Piotrowicz. Do przystrojenia choinki wykorzystano również prace dzieci i rodziców przygotowane na konkurs plastyczny ,,Tradycyjne ozdoby choinkowe”. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak wielkie zaangażowanie i współpracę.

 

Andrzejki 2018

W tym roku zabawę andrzejkową uświetnił występ gwiazdy muzyki disco-polo Kordiana.  Gwiazdor dla uczniów naszej szkoły zaśpiewał swoje największe przeboje.

Wszyscy doskonale się bawili.