Akademia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

W dniu 10.05.2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przygotowana została przez uczniów klasy  VII a , VII b , oraz klasy III a gimnazjum pod kierunkiem mgr Jacka Garguli oraz chóru szkolnego pod batutą mgr Marzeny Foszczyńskiej. Akademia rozpoczęła uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie prowadzący przypomnieli zebranym o kumulacji świąt przypadających na pierwszy tydzień maja i genezie ich obchodów. Tematem przewodnim były jednak  obchody rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które są na stałe wpisane w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły i dają wspaniałą możliwość, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.Wszystko okraszone było solowymi występami muzycznymi uczennicy klasy III A Karoliny Zagórowskiej. Na zakończenie obecna na akademii Pani dyrektor Julita Szofer-Florek, złożyła wszystkim biorącym w niej udział uczniom oraz organizatorom podziękowanie za jej przygotowanie.