Dyrekcja i cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu

serdecznie zapraszają seniorów, nasze Babcie i naszych Dziadków, w szczególności tych urodzonych przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945), na uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2019/2020, która odbędzie się 2 września 2019 roku w budynku szkoły, przy ulicy Piramowicza 16 w Nowym Sączu.

„Dziewiątka” przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Przerwany Marsz”.  Intencją projektu jest to, żeby 2-go września 2019, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z ostatnimi świadkami tamtych tragicznych dni, udali się do szkół na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do szkół/klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Projekt „Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej.

(https://www.przerwanymarsz.pl/)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla klas IV – VIII odbędzie się o godzinie 9:30, a dla klas I – III o godzinie 11:00. Zapraszamy