10 lat Polski w Unii Europejskiej

Z okazji 10 – lecia Polski w Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu odbył się w dniu 9 V 2014 r. szkolny konkurs wiedzy. Zorganizowały go wicedyrektor szkoły Danuta Sowa – Chochorowska oraz Urszula Ogonowska, które od 10 lat prowadzą w szkole zajęcia dla uczniów zdolnych w „ Klubie Młodego Europejczyka”. Konkurs przebiegał dwu etapowo, po pierwszej części pisemnej do finału zakwalifikowało się po 26 dzieci z klas III -VI. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o państwach Europy, w drugiej części konkursu – multimedialnej potrafili rozpoznać flagi, najważniejsze zabytki oraz odgadnąć ciekawostki z krajów Unii Europejskiej. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego, który ufundował dwa puchary dla zwycięzców. Gośćmi konkursu byli: przewodniczący Osiedla „Dąbrówka” Michał Kądziołka, Dyrektor Gimnazjum nr 6 Julita Szofer- Florek oraz Dyrektor SP nr 9 Zofia Basiaga, którzy wręczyli nagrody i wyróżnienia wszystkim uczestnikom konkursu wiedzy. Uroczystość uświetnił występ chóru „Pięciolinia”, który wykonał hymn Unii Europejskiej „Oda do radości” przygotowany przez panią Marzenę Foszczyńską. Piękną dekorację okolicznościową wykonały: Beata Piotrowicz i Danuta Zaucha.

Wyniki konkursu:

Klasy młodsze: I miejsce Karolina Dorosz III b

II miejsce Klaudia Sromek III b

III miejsce Miłosz Migacz III b

Klasy starsze: I miejsce – Magdalena Pietrzak VI b

II miejsce Aneta Chochorowska V a

III miejsce Julia Popiela V a GRATULUJEMY!

dd1

dd2 dd3 dd4 dd5 dd6 dd7 dd8 dd9 dd10 dd11 dd12 dd13